Rådjur, sterlingsilver, delvis förgyllt, stämpelsignerad Wiwen Nilsson, Lund 1968, höjd 5,3 cm. (D).
Bruksslitage, repor, förgyllning med slitage.
Bildnumreringen i papperskatalogen är felaktig.
Visning och auktion: Crafoord Auktioner Visning: 28-29/5 (kl 13-18), 30/5 (kl 13-19), 1/6 (kl 13-18), 2/6 (kl 10-12)