FERNAND LÉGER. "La racine grise", färgoffset med pochoir, signerad och numrerad 218/250.

978440. FERNAND LÉGER. "La racine grise", färgoffset med pochoir, signerad och numrerad 218/250.

utgiven av Guy Spitzer med hans blindstämpel, litteratur: Mourlot E 21, bildyta ca 49 x 64 cm.

otydlig signatur, ej examinerad ur ram.

Fernand Léger (1881–1955)

Gör en kostnadsfri värdering!

Fernand Léger (1881–1955)

Antal besök: 1 525