978440. FERNAND LÉGER. "La racine grise", färgoffset med pochoir, signerad och numrerad 218/250.
utgiven av Guy Spitzer med hans blindstämpel, litteratur: Mourlot E 21, bildyta ca 49 x 64 cm.
otydlig signatur, ej examinerad ur ram.
Fernand Léger (1881–1955)