Vit glaserat gods med dekor i relief, förgyllda detaljer. Servisdelar bestående av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 24 assietter, 6 uppläggsfat, 2 uppläggsskålar, såsskål på fat, kanna, 12 kaffekoppar med fat, kaffekanna, sockerskål med lock samt gräddsnipa.
Ett par ljusstakar Hackefors medföljer.
Fint skick. Mycket lätt bruksslitage. 1 kopp med spricka.