SKÅL på FOT, keramik, Allan Ebeling, Bo Fajans, 1920-tal.

957328. SKÅL på FOT, keramik, Allan Ebeling, Bo Fajans, 1920-tal.

Skål på fot med krackelerad lasyr med blå dekor mot vit botten.
Längd och bredd 28,5 x 29,5, höjd 11,5 cm.

Smärre repor och tillverkningsdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 718