953973. ARMBANDSUR, Eterna-Matic Kontiki, Cal. 1424U, stål, automatisk, 1950/60-tal.
Plexiglas.
Urtavlans diameter ca 30 mm.
Serie Nr "4354623".
Slitage, repor. Urtavla med defekter. Armband ej original. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.