12 mattallrikar 1/1084. 12 förrättstallrikar 1/1086. 12 djupa tallrikar 1/1170.
bruksslitage, 2 mattallrikar med nagg, 3 förrättstallrikar med nagg samt 1 djup tallrik med nagg.