OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. 2 st, porträtt, pastell, osignerade, 1800-talets första hälft.

880302. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. 2 st, porträtt, pastell, osignerade, 1800-talets första hälft.

Enligt uppgift föreställande Axel Strandberg (1796-1854), hattmakare i Malmö, med fru. Ramarnas yttermått ca 45 x 41,5 cm.

Slitage, fläckar. Ej examinerade ur ram. Troligen samtida ramar. Ramar med smärre skador samt kompletteringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 276