ANDERS ZORN. Porträtt av fru Dagny Pineus, olja på duk, signerad Zorn 1913.

807251. ANDERS ZORN. Porträtt av fru Dagny Pineus, olja på duk, signerad Zorn 1913.

Proveniens Conrad M. Pineus.
Utställd: Conrad M. Pineus samling, konsthallen Göteborg 1925 samt Kvinnan i svensk konst 1700-tal till våra dagar, Svensk-Franska Konstgalleriet Stockholm 1929.
78 x 67 cm.

Små ramskador.

Anders Zorn (1860–1920)

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens Conrad M. Pineus.
78 x 67 cm.

Små ramskador.

Anders Zorn (1860–1920)

Antal besök: 10 201