Proveniens Conrad M. Pineus.
Utställd: Conrad M. Pineus samling, konsthallen Göteborg 1925 samt Kvinnan i svensk konst 1700-tal till våra dagar, Svensk-Franska Konstgalleriet Stockholm 1929.
78 x 67 cm.

Små ramskador.

Konstnär/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Proveniens Conrad M. Pineus.
78 x 67 cm.

Små ramskador.

Konstnär/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Ort
Helsingborg, Sverige
Helsingborgs Auktionskammare
Föremålsnr
807251

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 2 242