807243. BRUNO LILJEFORS. Duvhök och ekorre, olja på duk, signerad och daterad 1905.
Proveniens Ernst Arnold Kunsthandlung, nr 53 och Lepziger Kunsterin nr 1782.
92 x 122 cm.
Smärre ramskador samt spännramen med dålig passform.
Bruno Liljefors (1860–1939)