BRUNO LILJEFORS. Duvhök och ekorre, olja på duk, signerad och daterad 1905.

807243. BRUNO LILJEFORS. Duvhök och ekorre, olja på duk, signerad och daterad 1905.

Proveniens Ernst Arnold Kunsthandlung, nr 53 och Lepziger Kunsterin nr 1782.
92 x 122 cm.

Smärre ramskador samt spännramen med dålig passform.

Bruno Liljefors (1860–1939)

Gör en kostnadsfri värdering!

92 x 122 cm.

Bruno Liljefors (1860–1939)

Antal besök: 4 965