LJUSKRONA, mässing/gulmetall, totalhöjd 87 cm, tidigt 1900-tal.

787809. LJUSKRONA, mässing/gulmetall, totalhöjd 87 cm, tidigt 1900-tal.

7 ljuspunkter, 10 ljusarmar
Höjd krona ca 49 cm.
Diameter 89 cm.
Lösa detaljer (8 st) medföljer.

Åldersslitage, smärre fläckar, enstaka prismor saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

7 ljuspunkter, 10 ljusarmar
Höjd krona ca 49 cm.
Diameter 89 cm.

Antal besök: 1 140