787809. LJUSKRONA, mässing/gulmetall, totalhöjd 87 cm, tidigt 1900-tal.

7 ljuspunkter, 10 ljusarmar
Höjd krona ca 49 cm.
Diameter 89 cm.
Lösa detaljer (8 st) medföljer.

Åldersslitage, smärre fläckar, enstaka prismor saknas.

7 ljuspunkter, 10 ljusarmar
Höjd krona ca 49 cm.
Diameter 89 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Auktionshuset Thelin & Johansson
Föremålsnr
787809

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Thelin & Johansson AB
Momsnr
SE556923023701
Org.nr
556923-0237
Telefon
0491-16000
Adress

Köpmangatan 6
572 30 Oskarshamn
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 585