784011. EVA EDLING. Olja på duk.
Porträtt föreställande fru Louise Steyern f. Reuterskiöld
A tergo utställningsetikett från Föreningen svenska konstnärinnor. Signerad E. Edling samt daterad 1907.
85x70 cm.
85x70 cm.