773894. LJUSSTAKAR, 2 st, tenn, Johan Philip Kruth, Norrköping, 17/1800-tal.
Snarlika. 1 med lös manschett, 1 med fast. Höjd ca.
Slitage, stötmärken, bucklor. Delvis otydliga stämplar. Troligen kompletterad manschett. 1 fot skev (står ostadigt då alla fötter inte tar i marken.)