762346. VAS, pressglas, Edvin Ollers, Elme Glasbruk, 1900-tal.

Diameter 15, höjd 12,5 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekt vid mynning.

Diameter 15, höjd 12,5 cm.

Föremålets betalsätt

PayPalBetalkortBankgiroBanköverföring

Auktionshuset Kolonn
Föremålsnr
762346

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Kolonn AB
Momsnr
SE556701912901
Org.nr
556701-9129
Telefon
08-29 33 34
Hemsida
kolonn.se
Adress

Tulegatan 15
172 78 Sundbyberg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 322