755439. VASER, 3 st, majolika, Rörstrand och Gustavsberg, 1800-/1900-tal.

Ett par i form av fiskar. Höjd ca 23 cm.
En vas med organisk dekor. Höjd ca 25,5 cm.

Skador. Avslag. Krackelyr. Sprickor.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Gomér & Andersson Norrköping
Föremålsnr
755439

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Gomér & Andersson AB
Momsnr
SE556754767301
Org.nr
556754-7673
Telefon
011-36 10 00
Adress

Importgatan 50
602 28 Norrköping
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 351