SKÅP MED LÅDOR, jugend, 1920-tal.

751952. SKÅP MED LÅDOR, jugend, 1920-tal.

Furu. Ett skåp med glasad dörr. Beslag med jugenddekor av mässing. Underdel med tre lådor. Tvådelat.
Längd 84 cm, bredd 44 cm, höjd 194 cm.

Tre nycklar. Ett skåp går ej att låsa. Skador på ett av överskåpets sida/nederkant.

Nyckel/nycklar finns.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 3 088