727115. BORDSLAMPA, glas, troligen Helena Tynell för Luxus. 1960-tal.

Stomme i vitt glas, tygskärm. Total höjd med skärm 72, diameter på fot 16 cm.

Bruksslitage, något buckla på skärm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Stadsauktion Sundsvall
Föremålsnr
727115

Om auktionshuset

Namn
Stadsauktion Sundsvall AB
Momsnr
SE556942737901
Org.nr
556942-7379
Telefon
060-17 00 40
Adress

Heffners Allé 43
856 33 Sundsvall
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 345