BORDSLAMPA, glas, troligen Helena Tynell för Luxus. 1960-tal.

727115. BORDSLAMPA, glas, troligen Helena Tynell för Luxus. 1960-tal.

Stomme i vitt glas, tygskärm. Total höjd med skärm 72, diameter på fot 16 cm.

Bruksslitage, något buckla på skärm.

Antal besök: 488