LARS PIRAK. kniv, sk samekniv, ben, trä och stål, signerad.

699950. LARS PIRAK. kniv, sk samekniv, ben, trä och stål, signerad.

Längd 24 cm. Enbart knivens längd 20 cm. Bladets längd ca 9,5 cm.

Obetydligt ytslitage. Tillägg möjligen bortslipat namn på baksidan. (12/10-2017 12:00).

Lars Pirak (1932–2008)

Gör en kostnadsfri värdering!

Lars Pirak (1932–2008)

Antal besök: 4 939