Mahognyfaner möbel med grammofon, radio och tråd(band)spelare för inspelning av radio och mikrofon. Låda i sidan med inspelade trådband och mikrofon. Längd 80, bredd 40, höjd 81 cm.
Bruks och åldersrelaterat sligta. Repor. Märken. Ej funktionstestad.