RADIOGRAMMOFON med trådspelare, Luxor "Magenta", Luxor Radio, Motala, 1900-talets mitt.

688022. RADIOGRAMMOFON med trådspelare, Luxor "Magenta", Luxor Radio, Motala, 1900-talets mitt.

Mahognyfaner möbel med grammofon, radio och tråd(band)spelare för inspelning av radio och mikrofon. Låda i sidan med inspelade trådband och mikrofon. Längd 80, bredd 40, höjd 81 cm.

Bruks och åldersrelaterat sligta. Repor. Märken. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 208