688022. RADIOGRAMMOFON med trådspelare, Luxor "Magenta", Luxor Radio, Motala, 1900-talets mitt.

Mahognyfaner möbel med grammofon, radio och tråd(band)spelare för inspelning av radio och mikrofon. Låda i sidan med inspelade trådband och mikrofon. Längd 80, bredd 40, höjd 81 cm.

Bruks och åldersrelaterat sligta. Repor. Märken. Ej funktionstestad.

Föremålets betalsätt

KlarnaBetalkortBankgiroBanköverföring

Stadsauktion Sundsvall
Föremålsnr
688022

Om auktionshuset

Namn
Stadsauktion Sundsvall AB
Momsnr
SE556942737901
Org.nr
556942-7379
Telefon
060-17 00 40
Adress

Heffners Allé 43
856 33 Sundsvall
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 1 821