AXEL EINAR HJORTH. Bord, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

686681. AXEL EINAR HJORTH. Bord, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Furu, ovalt med skålad bordsskiva, centralfot. Mått 70 x 55 cm, höjd 48 cm.

Bruks- och åldersslitage, smärre glipa på skivan, smärre repor och fläckar.

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Gör en kostnadsfri värdering!

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Antal besök: 10 429