60408. AUTOGRAFER original och tryckta samt BILDER med mera av mestadels skådespelare, amerikanska och svenska.

2 mindre autgrafalbum med mestadels svenska skådespelare, 1940/1950-tal samt bland annat Povel Ramel, Nils Poppe och Alice Babs.

Diverse fotografier och tryck samt autografer (original/tryckta) med mestadels skådespelare, både amerikanska och svenska däribland: Betty Hutton, June Allyson, Birgit Tengroth. Även filmfotografier med Marilyn Monroe där Göran Stringbergs autograf finns.

Slitage och skador.

Slitage och skador.

Föremålets betalsätt

PayPalBetalkortBankgiroBanköverföring

Auktionshuset Kolonn
Föremålsnr
60408

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Kolonn AB
Momsnr
SE556701912901
Org.nr
556701-9129
Telefon
08-29 33 34
Hemsida
kolonn.se
Adress

Tulegatan 15
172 78 Sundbyberg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 1 375