SKÅLAR OCH VAS, glas, 4 delar, bl.a Sven Palmqvist för Orrefors.

56609. SKÅLAR OCH VAS, glas, 4 delar, bl.a Sven Palmqvist för Orrefors.

Rödtonat glas.
Två skålar signerad Orrefors PM 3092/1 respektive 3072/2. Höjd 6 respektive 7 cm.
Lövformat fat. Längd 26,5 cm. Ej signerat.
Vas. Höjd 22 cm. Ej signerat.

Smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rödtonat glas.
Vas. Höjd 22 cm. Ej signerat.

Smärre repor.

Antal besök: 1 092