KARMSTOL, brunbetsad, Gemla, DIÖ, 1900-talets andra hälft.

Karmstol med svängd spjälad rygg, flätad sits.
Plakettmärkt Gemla DIÖ.
Höjd 84,5 cm.
Sitthöjd 44 cm.

Bruksskick, flätad sits med lösa trådar.
Märken/repor på benen.

Plakettmärkt Gemla DIÖ.
Höjd 84,5 cm.
Sitthöjd 44 cm.

Märken/repor på benen.

Föremålsnr
534343
Antal besök: 295