SAMOVAR, mässing, Ryssland, 1800-tal.

513572. SAMOVAR, mässing, Ryssland, 1800-tal.

Med bricka och kokkärl. Knoppar och handtag i svarvat trä.

Höjd ca. 38 cm.
Bricka, längd 44 cm.

Slitage, repor och stötmärken, sprickor i trä.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca. 38 cm.
Bricka, längd 44 cm.

Antal besök: 815