Märkt: "BERE (Auktion) (Rucklaren 61)". Igor Stravinskijs "Rucklarens väg" var Ingmar Bergmans första operauppsättning och tilldrar sig i England på 1700-talet. Kostymerna gjordes av Kerstin Hedeby.
Total längd mitt fram, ca: 104 cm.
Midjevidd: ca 69 - 70 cm.
Slitage. Paljetter saknas.
Midjevidd: ca 69 - 70 cm.
Slitage. Paljetter saknas.