KJOL, ur Ingmar Bergmans uppsättning av Rucklarens väg från 1961.

50746. KJOL, ur Ingmar Bergmans uppsättning av Rucklarens väg från 1961.

Märkt: "BERE (Auktion) (Rucklaren 61)". Igor Stravinskijs "Rucklarens väg" var Ingmar Bergmans första operauppsättning och tilldrar sig i England på 1700-talet. Kostymerna gjordes av Kerstin Hedeby.

Total längd mitt fram, ca: 104 cm.
Midjevidd: ca 69 - 70 cm.

Slitage. Paljetter saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Midjevidd: ca 69 - 70 cm.

Slitage. Paljetter saknas.

Antal besök: 4 967