50746. KJOL, ur Ingmar Bergmans uppsättning av Rucklarens väg från 1961.

Märkt: "BERE (Auktion) (Rucklaren 61)". Igor Stravinskijs "Rucklarens väg" var Ingmar Bergmans första operauppsättning och tilldrar sig i England på 1700-talet. Kostymerna gjordes av Kerstin Hedeby.

Total längd mitt fram, ca: 104 cm.
Midjevidd: ca 69 - 70 cm.

Slitage. Paljetter saknas.

Midjevidd: ca 69 - 70 cm.

Slitage. Paljetter saknas.

Föremålets betalsätt

KlarnaPayPalBetalkortBankgiroBanköverföring

Auktionshuset Kolonn
Föremålsnr
50746

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Kolonn AB
Momsnr
SE556701912901
Org.nr
556701-9129
Telefon
08-29 33 34
Hemsida
kolonn.se
Adress

Tulegatan 15
172 78 Sundbyberg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 3 008