NELE ZIRNITE. ”Nojauta o. nogauta”. Kvinnlig naken med blekt tistel.

502649. NELE ZIRNITE. ”Nojauta o. nogauta”. Kvinnlig naken med blekt tistel.

Nele Zirnite (*27.05.1959 Litauen); symbolisk etsning på varelspapper, numrerad 26/30 i grafit samt E.A. anteckning samt signerad, inskriven och daterad 88, inramad bakom glas på fästet. Mått: ca. 41 x 20 cm ram, fäste 15 x 24 cm.

Smärre ålderstecken.

Smärre ålderstecken.

Antal besök: 437