MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

491765. MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Bord och fyra stolar. Fanerade med mahogny. Skuren dekor. Stolar med genombruten rygg, löss stoppad sits. Två iläggsskivor a 48 cm vardera. Diameter 110. Höjd 75 cm.

Bruksslitage. Klädsel med smärre slitage och någon fläck. Stolar något blekta. Skiva med mindre lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 372