NYK SPORTSK D.M., "TILL VALTER BRASCH FRÅN PITEÅ ROTARY CLUB. 6 SILVERUNDERLÄGG MED MYTOLOGISKA MOTIV.

488879. NYK SPORTSK D.M., "TILL VALTER BRASCH FRÅN PITEÅ ROTARY CLUB. 6 SILVERUNDERLÄGG MED MYTOLOGISKA MOTIV.

Uppsättning av 6 silver 830 underlägg med bakelit baser. Svenska landstämplar, daterade mellan 1946 och 1953, samt mästarstämpel GAB. Relief dekorationer som visar triumfprocessionen av Poseidon. GLASUNDERLÄGG, ”NYK SPORTSK D.M. 1946", ytterligare ett ”TILL VALTER BRASCH FRÅN PITEÅ ROTARY CLUB 1954". Några små bucklor. diameter ca. 12cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Adress

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland

Placering
Ginhart
Antal besök: 830