BORDSUR, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

47744. BORDSUR, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Senempire. Alabaster, gulmetall. Dekor av figurscener i antikiserande stil samt växtornament. Krönt av urna med kotte. Höjd 55 cm.

Dekordelar saknas samt slitage.

Antal besök: 1 978