468179. TESERVIS, 19 delar, keramik, Old Höganäs.
6 koppar med fat och assietter.
Koppens höjd 8, diameter 9,5 cm.
Fatets diameter 17 cm.
Assiettens diameter 21,5 cm.
Tekannas höjd ca 15 cm, inklusive lock.
Brukssllitage, smärre nagg samt smärre glasyrskador förekommer.
Fatets diameter 17 cm.
Assiettens diameter 21,5 cm.