457133. JEAN DESPUJOLS. Porträtt av en tysk flicka vid namn Ady, blandteknik på pannå, text, signerad samt daterad 1923(?)
Ca 35 x 27 cm.
Text på franska, troligen som minne från vistelse i Rom.
Ojämn/fuktskadad pannå med hål efter montage. Sprickor i pannå. Fläckar. Oramad.