JEAN DESPUJOLS. Porträtt av en tysk flicka vid namn Ady, blandteknik på pannå, text, signerad samt daterad 1923(?)

457133. JEAN DESPUJOLS. Porträtt av en tysk flicka vid namn Ady, blandteknik på pannå, text, signerad samt daterad 1923(?)

Ca 35 x 27 cm.

Text på franska, troligen som minne från vistelse i Rom.

Ojämn/fuktskadad pannå med hål efter montage. Sprickor i pannå. Fläckar. Oramad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 35 x 27 cm.

Antal besök: 1 240