445746. CHIFFONJÉ, rotfanér, 1800-tal.
Chiffonjé med bakomliggande inredning i form av lådor och brevfack
Längd 115, bredd 50, höjd 132 cm.
Visst fanérbortfall, träbortfall på ena benet, en knopp trasig på en av de inre lådorna, bruksslitage.
Nyckel/nycklar finns.