BRUNO MERBITZ, PROF. (1918 BERLIN 1997). Olja på duk, sign. med intyg av konstnärens änka.
428036. BRUNO MERBITZ, PROF. (1918 BERLIN 1997). Olja på duk, sign. med intyg av konstnärens änka.
Signerad nedre högra hörna, med ett intyg av konstnärens änka a tergo, Nr.. 172 i konstnärskatalogen, direkt från konstnärshemmet, mått: 150 cm x 115 cm.