NILS FOUGSTEDT. Bläckställ, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1926, signerat.

420760. NILS FOUGSTEDT. Bläckställ, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1926, signerat.

Märkt Z7 (1926) Svenskt tenn, Stockholm
Höjd 14 cm, längd 25,5 cm, bredd 15 cm.

En glaskopp saknas, i övrigt åldersrelaterat bruksslitage, mindre repor.

Nils Fougstedt (1881–1954)

Gör en kostnadsfri värdering!

Nils Fougstedt (1881–1954)

Antal besök: 3 168