416448. SERVISDELAR, 9 st. Keramik, "Gefyr", Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.
2 droppformade skålar, längd 15,5 cm
1 karott, diameter 14,5 cm
3 runda formar med diametern 13-21 cm
1 sås/smörsnipa
2 fat, längd 21 cm.
Locket till karotten med små avslag på insidan, en rund form med spricka
I övrigt repor, enstaka glasyrmiss, samt viss missfärgning.