SÄTTUGNSPLATTA, gjutjärn, 1700-talets första hälft.

413841. SÄTTUGNSPLATTA, gjutjärn, 1700-talets första hälft.

Bär datering 1714.
Totalbredd 91 cm.
Totaldjup 39 cm, yttermåttsdjup 33 cm.
OBS mycket tung.

Bruksslitage, rostanlupen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bär datering 1714.
Totalbredd 91 cm.
OBS mycket tung.

Bruksslitage, rostanlupen.

Antal besök: 435