SKÅL, mässing, "Kungaskålen", Ystad Metall, 1900-tal.

413062. SKÅL, mässing, "Kungaskålen", Ystad Metall, 1900-tal.

Genombruten fot. Stämplad. Höjd 10 cm, diameter 25,5 cm.

Bruksslitage, fläckar.

Bruksslitage, fläckar.

Antal besök: 4 187