GLASSERVICE, 10 delar, Mondo - Iittala - Finland, sent 1900-tal.

403641. GLASSERVICE, 10 delar, Mondo - Iittala - Finland, sent 1900-tal.

Karaff, höjd 14 cm, skadad blå propp.
8 glas på fot, höjd 16,5 cm, blå pelare/fot, ett glas med fotnagg.
Propp, blå, passar till stor karaff (höjd 25 cm).
Etikettmärkta.

Liten blå propp har skadade kanter.
Ett glas har fotnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Etikettmärkta.

Ett glas har fotnagg.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 5 859