Fanerad i valnöt. Fyra lådor. Nedfällbar lucka med glasskiva. Skåp. Utdragbar glasad serveringsskiva. Längd 70, bredd 35, höjd 75 cm.
Bruksslitage, smärre fanerskador och lagningar.