KARLHEINZ BAUER - tillskriven, tre ark ritningar och grafik.

387490. KARLHEINZ BAUER - tillskriven, tre ark ritningar och grafik.

(Bamberg 1925-1976 ibid.) Byvy, akvarell, daterad 1948, med dedikation 1969, 22.5 x 30 cm, i passepartout; ”Moulin de Daut...”, teckning med svart kulspetspenna, 1963, 36 x 47,5 cm (ark); ”Pont van Gogh Arles”, pennlitografi, 1963, med dedikation, 51 x 60 cm (ark). Alla monogrammade. - Belyst. Saur AKL 7.

Lite smutsig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lite smutsig.

Kunstauktionshaus Schlosser Forum
Adress

Karolinenstraße 11
96049 Bamberg
Tyskland

Placering
Kunstauktionshaus Schlosser
Antal besök: 736