SATSBORD, 3 delar, med dekor av intarsia, 1900-tal.

385545. SATSBORD, 3 delar, med dekor av intarsia, 1900-tal.

Satsbord med intarsiadekor av blommor samt bronserade beslag
Huvudbordets mått, längd 63, bredd 45, höjd 57 cm.

Huvudbordet med solblekt skiva, i övrigt torrsprickor, repor samt enstaka slagmärke.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 935