NYSILVERBESTICK, 66 delar, "Chippendale", m m, 1900-talets andra hälft.

383732. NYSILVERBESTICK, 66 delar, "Chippendale", m m, 1900-talets andra hälft.

Chippendale-delar:
9 dessertgafflar; Längd 18 cm.
11 dessertknivar; Längd 20,5 cm.
11 dessertskedar; Längd 18 cm.
10 efterrättsskedar; Längd 15 cm.
9 smörgåsgafflar; Längd 15 cm.
11 smörgåskniv med stålblad; Längd 17,5 cm.
4 smörknivar; Längd 16 cm.
1 såsslev; Längd 17 cm.
Medföljer:
8+6 kaffeskedar, 1 konfektsked, 1 ostkniv.

Ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Chippendale-delar:
4 smörknivar; Längd 16 cm.
1 såsslev; Längd 17 cm.
Medföljer:

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 1 028