SKÅP, lackarbete, Kina, 1800-tal.

383376. SKÅP, lackarbete, Kina, 1800-tal.

Skåp på lös benställning med lådor.
Rik dekor med bland annat sopstone och pärlemor.
Total längd 92 bredd 51 höjd 115 cm.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Slitage, skador, renoverad, kompletterad. Lås saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 801