383376. SKÅP, lackarbete, Kina, 1800-tal.
Skåp på lös benställning med lådor.
Rik dekor med bland annat sopstone och pärlemor.
Total längd 92 bredd 51 höjd 115 cm.
Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.
Slitage, skador, renoverad, kompletterad. Lås saknas.