RING 18k guld med grön sten samt briljanter om totalt ca 0,9ct samt ARMBAND silver, 1900/2000-tal.

378215. RING 18k guld med grön sten samt briljanter om totalt ca 0,9ct samt ARMBAND silver, 1900/2000-tal.

Ring 18k guld med grön sten ca 7,5 x 6 mm, 30 st briljantslipade diamanter á ca 0,03ct, ostämplad, vikt
Armband, silver med gröna och vita stenar, ostämplad, bredd ca 5 mm, längd ca 17,5 cm.

Bruksslitage. Någon enstaka sten med nagg. Inneslutningar. Grön sten med kraftiga sprickbildningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 691