HEIN MEYER BREMEN. horn korall korall corail art deco silver silver silver silver brosch Bauhaus.

373908. HEIN MEYER BREMEN. horn korall korall corail art deco silver silver silver silver brosch Bauhaus.

ORIGINALBROSCH, signerad HEIN MEYER (Bremen Horn), omkring 1930, korall på 800 silver (stämplad). Spike intakt baktill med spänne. ca. 4cm lång, 2cm hög.

Smärre repor runt korallen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre repor runt korallen.

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 3 060